0 (212) 618 07 01 info@fenixyangin.com.tr
blank

3M Novec 1230 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

3M Novec 1230 gazlı yangın söndürme sistemleri, bir halojen ikame ve hidroflorokarbon (HFC) alternatifi olarak geliştirilen temiz bir madde yangın söndürücüsüdür. Bu, HFC’ler ve fluoroketonları içeren bir grup olan halokarbonlar denilen bir kimyasallar ailesine aittir. Novec 1230 sıvısı bir fluoroketon iken, FM-200 ™ ve ECARO-25® gibi kimyasal temizleyici maddeler HFC’lerdir (HFC-227ea, HFC-125). Novec 1230 sıvısı, bir HWs’nin 3000’den daha büyük bir GWP’ye sahip olmasına rağmen, 1’den daha az bir küresel ısınma potansiyeline (GWP) sahiptir. Novec 1230 sıvısı, inert gaz da dahil olmak üzere temiz maddeler arasında insan doluluğu için en yüksek güvenlik sınırına sahiptir. Gelecek için tasarlanmış temiz ajan yangın söndürmedir. Bir yangın koruma sistemi belirttiğinizde, seçimleriniz bir kişinin, değerli varlığın veya hatta bir işletmenin tümünün bir yangından sağ çıkıp çıkmadığını belirleyebilir. Bu sistem Novec 1230 sıvısını kullandığında, müşterinize güvenle bir çözüm sunabilirsiniz:

Novec 1230 sıvısı, ısıyı hızla çıkararak yangını başlamadan söndürür. Tipik bir toplam taşma sisteminde, sıvı azot ile basınçlı silindirlerde sıvı olarak depolanır. Otomatik algılama sensörleri, yangın başlangıç ​​aşamasındayken serbest bırakmayı tetikler ve yalnızca saniyeler içinde söndürür. Novec 1230 sıvısı sudan 50 kat daha hızlı buharlaşır.  B ve C Sınıfı yangın tehlikeleri için uygundur

3M Novec 1230 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

Temiz gazlı yangın söndürme sistemi kapalı mekanlardaki kıymetli mal ve eşyalar için bir Tam Baskın tipi korumadır (Total Flooding). 3M™ Novec™ 1230 kapalı bir hacime boşaltıldığında, A, B ve C sınıfı yangınları söndürür. Sistem kendisine uygun algılama ve kontrol ekipmanlarıyla otomatik olarak çalıştırıldığı gibi elle de çalıştırılabilir.

Veri merkezleri, marin uygulamaları, arşivler, telefon santralleri, güvenlik odaları, bilgi işlem odaları, jeneratör odaları, elektrik odaları ve müzeler gibi sulu yangın söndürme sistemlerinin korunan ekipmana zarar verdiği mahallerde kullanılır.

Open chat