0 (212) 618 07 01 info@fenixyangin.com

Pano içi Yangın Algılama Sistemleri

Pano içi yangın algılama sistemleri, Çalısma prensibi azot ile 12 bar basinç altinda olan polimerden üretilmis olan boru detektörün (Tubing) isi karsisinda yaklasik 100 Cº’de delinmesi sonucunda azot gazinin açiga çikmasi ve ayni anda silindir üzerindeki vanayi açmasi ile baslamaktadir. Ayrica, yangın alarm sistemine ihtiyaç duyulmaz. Direkt sistemlerde, nozul ve boru sistemine ihtiyaç duyulmamaktadir. Tek bir sistemle 8.5 m³ hacme kadar olan bölümler korunmaktadir. Söndürme malzemesi olarak asagidakilerden biri kullanilabilir

Pano içi yangın algılama sistemleri

FE 227- HFC 227 ea – FM200
FE 25 – HFC 125
CO2
Inert gazlar
Köpük
Kuru Kimyevi Toz
Polimerden üretilmis boru detektörün isi karsisinda delinmesi ile açiga çikan azot ayni zamanda silindir üzerinde bulunan vananin açilmasini da saglamaktadir. Vananin açilmasi ile beraber, söndürme ajani silindiri terkeder ve boru detektörün delinen noktasindan  çikar ve detektörün delinmesine neden olan yangin kaynagina dogru püskürür. Tüm hacme yayilir ve yaklasik 3-5 saniye içinde yangini söndürür.Düsük maliyetlidir. Tüm odayi söndürmek yerine sadece yangIn kaynagi olabilecek kabinin söndürülmesi nedeni ile ucuz bir çözümdür.Yangının , dogruca kaynaginda söndürülmesi nedeni ile çok verimlidir.Montaji çok kisa süre içinde ve kolayca yapilir.Boru detektör sonuna takilan parça sayesinde sistem izlenebilir.Manometrik olarak silindir içindeki basinç, vana üzerinden veya boru detektör içindeki azot basinci  detektör sonuna takilan manometreden izlenebilir.

Pano içi mikro söndürme sistemleri

Bu sistemde kullanılan tüplerin kapasitesi; 1kg, 2kg, 4kg, 6kg ve 12kg’dır.

  • Tesisiniz ve işletmeniz incelenerek yangın riskiniz ve bir yangın anında işletmenize ait reaksiyon belirlenir.
  • Gazlı söndürme sisteminin uygulanması gereken hacimler ve bu hacimlerin özellikleri belirlenir.
  • Gazlı söndürme sistemi uygulanacak hacimlerde elektrik, mekanik ve inşai kapsamda diğer önlemler belirlenir ve raporlanır.
  • Gazlı söndürme sistemi uygulanacak hacimlerdeki insan faktörü dikkate alınarak ve onaylı yazılımlar kullanılarak ihtiyaca cevap verecek en uygun çözüm sunulur.
  • Geleceğe dönük genişleme ve tedarik açısından oluşacak ihtiyaçlar da değerlendirilerek, malzeme ve tesisat maliyetleri ile birlikte sistem seçenekleri sunulur.
  • Sistem montajından sonra, devreye almadan önce gaz sızdırmazlık testi ile güvenilir sistem kurulumu sağlanır.
  • Çözümde karar kılındığında, uygulama projeleri hazırlanır, montaj ve programlama tamamlanarak güvenlik ve sistem işletme personeliniz eğitilir ve sistem teslim edilir.
  • Başlangıç aşamasında mühendislerimiz sistemin çalışmasını süpervize ederek, sistem operatörlerinin eğitim eksikleri varsa tamamlarlar ve gerek duyulduğu takdirde küçük programlama ayarlarını gerçekleştirirler.Sistemleriniz işletmeye alındıktan sonra da bakım ve servis gereksinimleriniz için teknik servis ekiplerimiz emrinizdedir.
 Pano içi yangın algılama sistemleri
Open chat