0 (212) 618 07 01 info@fenixyangin.com

Pano İçi Yangın Söndürme

Pano içi yangın söndürme, Çalisma prensibi azot ile 12 bar basinç altinda olan polimerden üretilmis olan boru detektörün (Tubing) isi karsisinda yaklasik 100 Cº’de delinmesi sonucunda azot gazinin açiga çikmasi ve ayni anda silindir üzerindeki vanayi açmasi ile baslamaktadir. Ayrica, yangın alarm sistemine ihtiyaç duyulmaz. Direkt sistemlerde, nozul ve boru sistemine ihtiyaç duyulmamaktadir. Tek bir sistemle 8.5 m³ hacme kadar olan bölümler korunmaktadir.Düsük maliyetlidir. Tüm odayi söndürmek yerine sadece yangin kaynagi olabilecek kabinin söndürülmesi nedeni ile ucuz bir çözümdür. Yangınin , dogruca kaynaginda söndürülmesi nedeni ile çok verimlidir. Montaji çok kisa süre içinde ve kolayca yapilir.Boru detektör sonuna takilan parça sayesinde sistem izlenebilir.Manometrik olarak silindir içindeki basinç, vana üzerinden veya boru detektör içindeki azot basinci  detektör sonuna takilan manometreden izlenebilir.

Pano içi yangın söndürme Söndürme malzemesi olarak asagidakilerden biri kullanilabilir
FE 227- HFC 227 ea – FM200
FE 25 – HFC 125
CO2
Inert gazlar
Köpük
Kuru Kimyevi Toz

Pano içi yangın söndürme

 Polimerden üretilmis boru detektörün isi karsisinda delinmesi ile açiga çikan azot ayni zamanda silindir üzerinde bulunan vananin açilmasini da saglamaktadir. Vananin açilmasi ile beraber, söndürme ajani silindiri terkeder ve boru detektörün delinen noktasindan  çikar ve detektörün delinmesine neden olan yangin kaynagina dogru püskürür. Tüm hacme yayilir ve yaklasik 3-5 saniye içinde yangini söndürür.Düsük maliyetlidir. Tüm odayi söndürmek yerine sadece yangın kaynagi olabilecek kabinin söndürülmesi nedeni ile ucuz bir çözümdür.Yangınin , dogruca kaynaginda söndürülmesi nedeni ile çok verimlidir.
Montaji çok kisa süre içinde ve kolayca yapilir.Boru detektör sonuna takilan parça sayesinde sistem izlenebilir.
Manometrik olarak silindir içindeki basinç, vana üzerinden veya boru detektör içindeki azot basinci  detektör sonuna takilan manometreden izlenebilir.Davlumbaz yangın söndürme sistemleri.Yangın algılama ve söndürme sistemleri.Davlumbaz içi yangın söndürme sistemleri.Davlumbaz yangın söndürme sistemleri.Bakım
Pano içi yangın söndürme
Open chat
Powered by