0 (212) 618 07 01 info@fenixyangin.com.tr

Aerosol Gazlı Yangın Söndürme Sistemi Nedir?

Aerosol gazlı yangın söndürme sistemi nedir? 10 mikrondan küçük katı taneciklerin gaz içinde yayılma olayına aerosol denir. Aerosol katısı hedef bölgeye tetikleyiciler yardımıyla inert bir gaz ile dağıtılır. Bu dağılma işleminden sonra katı partikülleri hızla hedefleri ile süratle etkileşime girerler. Aerosol ilk olarak dünya çapında yaygın bir teknolojiye sahip değildi.  Sonrasında, Aerosol’ü uygulama alanındaki potansiyel gelişim, Yeşil ve Çevresel özellikleri, Halon gazına alternatif ve sonrasında güçlü bir rakip oluşur, Zamanla da standartları en çok kapsayan ürün olması sebebi ile; Gelişen ve ilerleyen teknolojide yerini ilk sıralara hızla taşımıştır.

Aerosol Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Kurulumu Olan Yerler

Aerosol gazlı söndürme sistemleri, aşağıda bulunan maddeler yüzünden kapalı alanlarda olan yangınlara karşı etkili sonuçlar elde edilmesini sağlar. Yangın söndürme sistemi kurulumu olan yerler ise aşağıdaki gibidir:

Aerosol Gazlı Yangın Söndürme Sistemi Güvenlik Detayları

Aerosol yangın söndürme sistemleri, güvenlidir, zira alkalin metallerden edinilen sülfat ve oksitten meydana gelen ince parçacıklardan oluşmaktadır. Bunun yanı sıra;

Aerosol Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri ve Nano Toz Teknolojisi

Aerosol gazlı söndürme sistemleri, ve nano toz teknolojisi ile günümüz koşullarında ekonomik ve ekolojik olmasıyla dikkat çekmektedir. Teknoloji ile birleşimi ile sunduğu imkanlar şöyle açıklanabilir:

Aerosol Gazlı Yangın Söndürme Sistemi

Aerosol gazlı yangın söndürme sistemi, dolum gerektiren aerosol yangın baskılama üreteçleri, katı madde olan söndürücü ajan, termal ya da elektriksel tetikleme yöntemi ile aktive olmaktadır.  Aerosol yangın baskılama sistemi sis yangınlarını şöyle etkiler:

Gazlı yangın söndürme sistemi, söndürme sırasında oksijen baskılanmamaktadır. Ayrıca oksijende solunumu kötü etkileyecek bir azalma olmamaktadır. Aerosol yangın söndürme sistemleri, çevreye güvenli ve duyarlı yeşil teknoloji şeklinde tanımlanmaktadır. Bu söndürücü madde dünyada bulunan tüm canlılar için zararlı değildir. Non-toksit (toksit olmayan) bir madde olarak tanımlanmaktadır. Amerikan Çevre Koruma Ajansı (EPA), yangın sistemini doğa dostu olarak listeye almıştır.

Aerosol Gazlı Yangın Söndürme Sisteminin Faydaları

Aerosol gazlı yangın söndürme sisteminin faydaları oldukça geniş bir yelpaze içinde bulunmaktadır. Müşteri memnuniyeti kapsamında hareket eden Fenix Yangın, teknolojik gelişmeleri takip ederek müşterilerine sunmuştur. Bu kapsamda aerosol yangın söndürme sistemini hizmetleri arasına almıştır. Bu sistemin sunduğu faydalar şöyle açıklanabilir:

Aerosol Gazlı Yangın Söndürme Sistemi Nedir?

Aerosol katısı hedef bölgeye tetikleyiciler yardımıyla inert bir gaz ile dağıtılır. Bu dağılma işleminden sonra katı partikülleri hızla hedefleri ile süratle etkileşime girerler. Aerosol ilk olarak dünya çapında yaygın bir teknolojiye sahip değildi. Sonrasında, Aerosol’ü uygulama alanındaki potansiyel gelişim, Yeşil ve Çevresel özellikleri, Halon gazına alternatif ve sonrasında güçlü bir rakip oluşur, Zamanla da standartları en çok kapsayan ürün olması sebebi ile; Gelişen ve ilerleyen teknolojide yerini ilk sıralara hızla taşımıştır.

Aerosol Gazlı Yangın Söndürme Sistemi