0 (212) 618 07 01 info@fenixyangin.com

CO2 Yangın Söndürme Sistemi

CO2 yangın söndürme sistemi, insanların bulunmadığı mahallerde kullanılabilir. Trafo odası, jeneratör odası, elektrik odası ve klima odası gibi insanların kullanmadığı mahallerde kullanılabilmektedir. Yangın tehlikesinin tanımlandığı durumlarda lokal olarak da kullanılabilmektedir.Yoğunluğu, havanın yoğunluğundan yaklaşık olarak 50% daha fazladır. yüksek basınçlı silindirlerin içerisinde sıvılaşmış olarak saklanır. yıllar boyunca sadece yangın koruması için değil, aynı zamanda diğer ticari alanlarda da etkin olarak kullanılmıştır.yangını fiziksel olarak iki ana prensibe dayalı söndürür. Uygulama yapılan mahal içerisindeki oksijen seviyesinin %21’den %15 seviyesine hacimsel olarak indirgenmesi (çoğu yanma türleri bu düşük seviyelerde tutuşma yaratamaz.) ve soğutma efekti ile ortamda oluşan ısıyı soğurması sayesinde,muhtemel yangınları başarılı bir performans ile söndürürInsanlı mahallerin korunması noktasında’nin insanlar tarafından solunması halinde

(düşük yoğunlukta olsa bile) boğulmaya ve ölümlere sebep olabileceği dikkate alınmalıdır.Gerekli mühendislik hesaplamaları ve güvenlik önlemleri altında sistemleri boyahaneler, elektrik odaları, kimyasal madde depoları, transformatörler, arşivler ve benzeri yerler için etkili şekilde kullanılmaktadır.

CO2 Yangın Söndürme Sistemi

Boyahaneler, arşivler, trafo odaları, elektrik odaları, endüstriyel ekipmanlar, kimyasal madde depoları, vb

Yeniden dolumu lokal gaz dolum firmalarından yapılabilir. Seçici vanalı sistemlere uygundur. Tek bir tüp gurubuyla birden fazla mahal korunabilir. Yeniden dolumu lokal gaz dolum firmalarından yapılabilir.Seçici vanalı sistemlere uygundur.Tek bir tüp gurubuyla birden fazla mahal korunabilir. Atmosferik basınçlardaki karbondioksit renksiz, kokusuz, ve iletken olmayan, alanı veyahacmi korumak için hızlıca ve etkili bir şekilde nufüz edebilen bir gazdır. Yoğunluğu, havanın yoğunluğundan yaklaşık olarak 50% daha fazladır. yüksek basınçlı silindirlerin içerisinde sıvılaşmış olarak saklanır. yıllar boyunca sadece yangın koruması için değil, aynı zamanda diğer ticari alanlarda da etkin olarak kullanılmıştır.yangını fiziksel olarak iki ana prensibe dayalı söndürür.