0 (212) 618 07 01 info@fenixyangin.com.tr
blank

Elektrik Panosu Yangın Söndürme Sistemleri

Elektrik panosu yangın söndürme sistemleri, adından da anlaşılabileceği gibi genellikle elektrik panoları ve benzeri küçük hacimerde kullanılırlar. Bu sistemler direkt ve indirekt olmak üzere ikiye ayrılırlar. Söndürücü olarak kullanılan gaz her ikisinde de HFC 236 fa olmasıyla birlikte farklılığı söndürücü hattın tubing ya da boru ile çekilmesi oluşturmaktadır. Sistemin çalışması anında istenirse tesiste yer alan merkezi algılama sisteminden de bu bilgi görülebilir. Bu sistemde kullanılan tüplerin kapasitesi; 1kg, 2kg, 4kg, 6kg ve 12kg’dır.

Söndürme sistemleri malzemesi olarak asagıdakilerden biri kullanilabilir
FE 227- HFC 227 ea – FM200
FE 25 – HFC 125
CO2
Inert gazlar
Köpük
Kuru Kimyevi Toz

Elektrik Panosu Yangın Söndürme Sistemleri

Polimerden üretilmis boru detektörün isi karsisinda delinmesi ile açiga çikan azot aynı zamanda silindir üzerinde bulunan vananın açilmasini da saglamaktadir. Vananın açılması ile beraber, söndürme ajani silindiri terkeder ve boru detektörün delinen noktasindan  çikar ve detektörün delinmesine neden olan yangin kaynagina dogru püskürür. Tüm hacme yayilir ve yaklasik 3-5 saniye içinde yangini söndürür. Düsük maliyetlidir Tüm odayi söndürmek yerine sadece yangın kaynagi olabilecek kabinin söndürülmesi nedeni ile ucuz bir çözümdür.
Yangının, dogruca kaynaginda söndürülmesi nedeni ile çok verimlidir. Montaji çok kisa süre içinde ve kolayca yapilir. Boru detektör sonuna takilan parça sayesinde sistem izlenebilir. Manometrik olarak silindir içindeki basinç, vana üzerinden veya boru detektör içindeki azot basinci  detektör sonuna takilan manometreden izlenebilir.

Open chat