0 (212) 618 07 01 info@fenixyangin.com.tr

CO2 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

CO2 gazlı yangın söndürme sistemleri, VdS onaylı CO2 sistemleri insanların bulunmadığı mahallerde kullanılabilir. Trafo odası, jeneratör, odası, elektrik odası ve klima odası gibi insanların kullanmadığı mahallerde kullanılabilmektedir. Yangın tehlikesinin tanımlandığı durumlarda lokal olarak da kullanılabilmektedir. Yeniden dolumu lokal gaz dolum firmalarından yapılabilir.  Seçici vanalı sistemlere uygundur.Tek bir tüp gurubuyla birden fazla mahal korunabilir. karbondioksit yangın söndürme sistemleri, CO2 gazlı yangın söndürme sistemleri, VdS onaylı CO2 sistemleri insanların bulunmadığı mahallerde kullanılabilir.  CO2 muhtemel yangınları başarılı bir performans ile söndürür. Insanlı mahallerin korunması noktasında CO2 ’nin insanlar tarafından solunması halinde (düşük yoğunlukta olsa bile) boğulmaya ve ölümlere sebep olabileceği dikkate alınmalıdır.

Atmosferik basınçlardaki karbondioksit (CO2), renksiz, kokusuz, ve iletken olmayan, alanı veya hacmi korumak için hızlıca ve etkili bir şekilde nufüz edebilen bir gazdır. Yoğunluğu, havanın yoğunluğundan yaklaşık olarak 50% daha fazladır. CO2 yüksek basınçlı silindirlerin içerisinde sıvılaşmış olarak saklanır. CO2 yıllar boyunca sadece yangın koruması için değil, aynı zamanda diğer ticari alanlarda da etkin olarak kullanılmıştır. CO2 yangını fiziksel olarak iki ana prensibe dayalı söndürür. Uygulama yapılan mahal içerisindeki oksijen seviyesinin %21’den %15 seviyesine hacimsel olarak indirgenmesi (çoğu yanma türleri bu düşük seviyelerde tutuşma yaratamaz.) ve soğutma efekti ile ortamda oluşan ısıyı soğurması sayesinde,Yangın söndürme sistemini kullandıktan sonra, alan yeterince havalandırılmalıdır; Karbondioksitin havadan daha ağır olduğu için, alçak bölgelerdeki birikir.

CO2 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

Boyahaneler, arşivler, trafo odaları, elektrik odaları, endüstriyel ekipmanlar, kimyasal madde depoları, vb

Yüksek basınçlı sabit tesislerde kullanılan karbondioksit, 21 ° C’de 58.6 bar’a kadar basınçlı kaplarda saklanır. Dağıtım sistemi, 250 bar’da test edilen, maksimum depolama sıcaklıklarının 40 ° C ve 50 ° C olduğu 0.75 kg / l veya 0.67 kg / l’lik bir dolum katsayısı kullanılarak şarj edilen bir dizi 67,5 litrelik kapasiteli silindirden oluşur. , sırasıyla. Hızlı akış vanaları, kontrol kolları, elektro-pnömatik kontroller, manifoldlar, esnek hortumlar, nozullar, manuel kontroller, geciktirme valfleri, sirenler, vb. Dahil bir dizi aksesuar sistemi tamamlar. Silindirler, duvar braketlerine monte edilebilir veya bağımsız bir metal yapıya monte edilebilir. Söndürme maddesi sızıntı testleri tartılarak yapılır. Silindir şarj durumunun sürekli izlenmesi için firmamızın özel dizaynı olan, silindir ağırlık cihazı önermekteyiz.