0 (212) 618 07 01 info@fenixyangin.com.tr

Karbondioksit Yangın Söndürme Sistemleri

Karbondioksit yangın söndürme sistemleri, CO2 sistemleri insanların bulunmadığı mahallerde kullanılabilir. Trafo, jeneratör, elektrik odası ve klima odası gibi insanların kullanmadığı mahallerde kullanılabilmektedir. Yangın tehlikesinin tanımlandığı durumlarda lokal olarak da kullanılabilmektedir. Yeniden dolumu lokal gaz dolum firmalarından yapılabilir. Seçici vanalı sistemlere uygundur. Tek bir tüp gurubuyla birden fazla mahal korunabilir. Karbondioksit gazının kokusu ve rengi bulunmamaktadır. Alevleri büyüten oksijen gazını bastırarak yangının son bulmasında oldukça etkilidir. Yangın söndürmede kurtarıcı olan karbondioksit gazı insan hayatı için tehlikeli ve fazla maruz kalınmaması gereken bir gazdır. Karbondioksit gazının atmosferimizdeki oranı düşüktür. Düşük olan bu oranın azaltılması ve insan sağlığına zarar vermemesi adına salınımları kurumlar tarafından kontrollü bir şekilde yapılmalıdır.

CO2 Gazlı Söndürme Sistemleri Nedir?

Ateş, oksijen ve diğer yangın çıkarıcı etmenler ile reaksiyon haline girdiğinde olası yangınlar çıkmaktadır. Bu yangınların söndürülmesi için her ortama ve sisteme özel yangın söndürücüler tasarlanmaktadır. Tasarlanan yangın söndürücüler arasında karbondioksit gazlı söndürme sistemleri yangınların bitmesinde en etkili olan söndürme sistemlerindendir.

CO2 Gazlı Yangın Sistemlerinin Kullanım Alanları

Yangın, zaman ve mekân belli olmaksızın her insanın kendini içinde bulabileceği bir afet türüdür. Bu afet türüne karşı gerek kurumlarda gerekse evlerde gereken önemler alınmalı ve takip edilmelidir. Bu önlemler doğrultusunda günlük hayatta gördüğümüz kırmızı yangın tüpleri de portatif yangın tüpleri de CO2 gazlı yangın tüplerindendir. CO2 gazlı yangın tüpleri kimyasal sızıntının görülme olasılığının düşük olduğu bölgelerde kullanılır. Devlet kurumlarında ve insanların aktif bulunduğu ortamlarda bulunan yangın tüplerinin kullanımı öğrenmek bireyler için gereklidir. Boyahaneler, arşivler, trafo odaları, elektrik odaları, endüstriyel ekipmanlar, kimyasal madde depoları, vb

CO2 Gazlı Söndürme Sistemlerinin Özellikleri

CO2 gazlı söndürme sisteminin genel olarak özellikleri şöyle sıralanabilir:

Karbondioksit Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın, çıkış noktası neresi olursa ve sebebi ne olursa olsun erken fark edilerek müdahale edilmesi gereken bir doğal afettir. İnsan eliyle çıkarılan yangınlar ve sistem kaçaklarından meydana gelen yangınlar ise kurulan uyarıcı ve söndürücü sistemler ile çok kısa sürede kontrol altına alınmaktadır. Fenix Yangın Söndürme Sistemleri olarak sizlere sunduğumuz sistemler ve mühendislik hizmetleri projelerinizin ve binalarınızın ihtiyacına özel olarak tasarlanmaktadır. Firmamız yangın danışmanlığından, gemi tekne ve yat söndürme sistemlerine kadar geniş bir yelpazede ürün ve hizmet skalası sunmaktadır. Hizmet skalamızın olmazsa olmazlarından olan Co2 gazlı söndürme istemleri insan olmayan bölgelerde kullanıldıkları için tescil belgeli hizmete tabidir.