0 (212) 618 07 01 info@fenixyangin.com.tr

Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın söndürme sistemleri, Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik’te, yangın algılama ve ihbar sistemlerinin genel özellikleri ve bu sistemlerin kurulması zorunlu olan binalar aşağıdaki madde ile belirtilmiştir: Madde 75- Komple bir yangın alarm sisteminin aktivasyonu, elle, otomatik veya bir söndürme sisteminin aktivasyonundan biri ya da tamamı ile olacaktır. Elle yangın uyarısı, yangın uyarı butonları ile yapılacaktır. Yangın uyarı butonları yangın kaçış yollarında tesis edilecekler ve her kaçış çıkış noktasında bir adet yangın uyarı butonu bulunacaktır. Yangın uyarı butonlarının yerleşimi, bir kattaki her hangi bir noktadan o kattaki her hangi bir yangın uyarı butonuna yatay erişim uzaklığı 50 m’yi geçmeyecek şekilde düzenlenecektir. Tüm yangın uyarı butonları görülebilir ve kolayca erişilebilir olacaktır. Yangın uyarı butonları yerden en az 1.1 m ve en fazla 1.4 m yükseklikte monte edilecektir.Bilgisayar, server odaları. Telefon ve telekomünikasyon odaları. Trafo , janeratör ve güç dagitim odalari. Elektrik dagitim odalari / merkezleri,Degerli malzeme depolari. Laboratuarlar.Banka kasalari, Arşivler, Kütüphaneler.Müzeler ve sanat galerileri Türbinkabinleri v.b.  yerlerde fm200 gazı güvenle kullanılabilir.

Sistem Dizayni Ve Çalisma Sekli
FM200,  gazi ile korunacak hacim için NFPA 12 ve ISO 14520 standartlar?nda ve kurallar?na göre  gereken gaz miktari hesaplanir,Gaz miktarina uygun FM 200 tüpü seçilir,Çapraz zonlu yangin algilama sitemi ile teçhiz edilen odada gereken noktalara FM-200bosaltma nozullari yerlestirilir,Duman dedektörlerinin aktive olmasi ile birlikte panelden FM-200 sistemi solenoid vanasina akim gönderilir,Tüm fm 200 gazi en fazla 10 saniye içinde korunan hacme bosaltilir.Sistemin çalismasi otomatik veya manuel olarak yapilabilir.

Yangın söndürme sistemleri
Kullanildigi Yerler:

Bilgisayar, server odaları. Telefon ve telekomünikasyon odaları. Trafo , janeratör ve güç dagitim odalari. Elektrik dagitim odalari / merkezleri,Degerli malzeme depolari. Laboratuarlar.Banka kasalari, Arşivler, Kütüphaneler.Müzeler ve sanat galerileri Türbinkabinleri v.b.  yerlerde fm200 gazı güvenle kullanılabilir.

 Yangın Söndürme Sistemleri

Open chat