0 (212) 618 07 01 info@fenixyangin.com.tr

Vesda Hava Örneklemeli Yangın Algılama Sistemi

Vesda hava örneklemeli yangın algılama sistemi, Basitçe, geleneksel bir duman dedektör sistemi olabilir ki, ama daha fazla esneklik ile her yere monte edilebilir. Geleneksel sistemler stratejik maksimum koruma sağlamak için yerleştirilecek nerede sistem yüksek dereceli ABS boru iş ağı tarafından iltifat gibi, bizim sistemleri kolayca erişilebilir konumda monte edilebilir. Konvansiyonel dedektörler üzerinde kullanarak ek faydaları simbiyotik yanında mevcut duman algılama ve klima sistemleri çalışma yeteneği ile, tüm hava akımı analizi ve ateşleme noktası hedefleme gibi özellikleri ile daha fazla güvenilirlik ve verimlilik vardır. tesisat tasarım dehasıyla ortamları sayesinde geniş çeşitliliği içinde, tavan boşluklarına, soğuk odaları, bilgisayar odaları ve depolama dahil olmak üzere bu. Faydaları ve ayrıntıları yukarıda açılan listeden üzerinden izlenebilir.Hava örnekleme sistemleri yeni bir algılama mantığının ürünüdür.Bütün algılama sistemlerinde, dumanın sistem algılayıcsına gelmesi ve gerekli yoğunluğa ulaşması gerekir.

Bu sistemin mantığı ise, dumanı kaynağından yangın dedektör haznesine çekmesidir. Oda içine kurulan PVC temelli borulama ve oda içinde her noktadan homojen olarak örnek toplayabilmek amacıyla, basit bir akış hesabıyla tesbit edilen, çeşitli çaplarda boru üzerine açılan delikler ve merkezdeki bir aspirasyon ve algılama ünitesinden oluşur. Aspiratör çalıştığında, ortamdan numune algılama haznesine çekilir. Algılama haznesinde, duman analizleri yapılır ve duman, ayarlanan değerin üstündeyse, yangın ihbarı verilir.

Vesda Hava Örneklemeli Yangın Algılama Sistemi

Algılama hassasiyeti açısından, uygulamadan uygulamaya değişmekle birlikte, noktasal yangın dedektörlü sistemlere göre, ortalama olarak 1000 kez daha hassas olduğu ve 15000 kez daha hızlı olduğu, deneylerle tespit edilmiştir.

TEK KANALLI LAZER HAVA ÖRNEKLEMELİ DEDEKTÖR

Hava örnekleme sistemleri, yüksek değer ve kritik alan işletmeleri için çok erkan uyarı koruma sağlayan etkili bir yoldur; onlar ayrıca, geniş açık alanlar ve bilgisayar odalarındaki zemin altı kablo boşlukları gibi ulaşımı zor veya erişilemez alanlar için etkili bir yoldur.- 50m,75m,100m,150m,200m boru mesafeli çeşitleri bulunmaktadır.

 

Vesda Hava Örneklemeli Yangın Algılama Sistemi